۱۰ پروژه سازگاری با کم آبی در زنجان اجرا می شود

29 تیر 1400
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: در قالب شورای حفاظت منابع آب استان و سازگاری با کم آبی ۱۰ پروژه در استان زنجان مصوب شده و اجرایی می شود.

اسماعیل افشاری با بیان اینکه ورودی آب به چهار سد استان زنجان نسبت به سال گذشته بیش از ۷۰ درصد کاهش دارد، گفت: در این میان مدیریت مصرف آب در استان باید به جد مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه در قالب شورای حفاظت منابع آب استان و سازگاری با کم آبی ۱۰ پروژه مصوب شده است، اظهار کرد: این تعداد پروژه با همکاری جهاد کشاورزی استان زنجان و شرکت آب و فاضلاب اجرا می‌شود و پیشنهادت اجرایی ارائه شده است.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: برخی از این پروژه‌ها طی دو ماه آینده قابلیت اجرا شدن را دارند و برخی هم زمان بر است ولی در مدیریت مصرف آب بسیار موثر خواهد بود.
 
افشاری تاکید کرد: سازگاری با کم آبی و برخوداری عادلانه از منابع آبی مورد تاکید شرکت آب منطقه‌ای زنجان است.
 
وی با بیان اینکه در طرح سازگاری با کم آبی، مباحث آب‌های سطی و زیر زمینی مطرح است، ابراز داشت: اگر در خصوص آب‌های زیر زمینی صرفه جویی بکنیم جزو منابع استراتژیک محسوب شده و در آینده کمتر دچار مشکل خواهیم شد.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با بیان اینکه در خصوص آب‌های سطحی که برداشت سنتی است مشکل نداریم، افزود: تاکنون سدهایی که در حوزه آبریز قزل اوزن احداث شده قدرت تنظیم آب ۳۶۵ میلیون متر مکعب را دارند.
 
افشاری با بیان اینکه زنجان در خشکسالی شدید قرار دارد، تصریح کرد: از شهروندان درخواست می‌شود مصرف آب را مدیریت کنند.
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
Top