سردار جلالی: افزایش آمادگی مقابله با تهدیدها اولویت کشور است
مطلب ویژه

27 تیر 1398
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: برگزاری تمرین ها و رزمایش های مختلف با هدف ارتقای آمادگی کشور برای مقابله با تهدیدهای مختلف اولویت این سازمان در سال جاری است.

 سردار غلامرضا جلالی روز شنبه در جمع خبرنگاران دربوشهر گفت: ابتدای امسال نیز کشور با سیل مواجه شد که تجربه و دستاوردهای مقابله با سیل ایجاب می کند این آمادگی برای همه حوزه ها و عرصه ها وجود داشته باشد. در این زمینه همه مسئولان دستگاه های اجرایی به این مهم رسیدند که ضعف ها و کمبودهایی را که شاید در زمان عادی تجربه نشده در قالب تمرین ها و رزمایش ها بخوبی می توان کشف و به سرعت آنها را برطرف کرد تا در شرایط مواجهه با وضعیت واقعی آسیب کمتری متوجه کشور شود.

وی گفت: با توجه به توسعه و تهدیدهای سایبری، در۶ ماه دوم سال گذشته ۶۰ رزماش در حوزه های بانکی، بانک مرکزی، انرژی، حمل و نقل و سایر حوزه ها برگزار شد. در سال ۹۸ نیز این رزمایش های سایبری در حوزه های شبکه ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات، شرکت زیرساخت وانرژی، حمل ونقل و بانکی به عنوان سه حوزه مورد توجه جدی کشور تداوم می یابد. در حوزه تخصصی مانند پدافند شیمایی وهسته ای برای همه مراکز استانی برخوردار از زیرساخت های هسته ای بصورت نوبتی تمرین و رزمایش های سالانه پیش بینی شده است.

جلالی یادآور شد: امسال نیز نوبت استان بوشهر است که آمادگی ها، آموزش ها و طرح های گذشته بازآموزی و کمبودهای آن را در قالب رزمایش کشف و آمادگی در این زمینه توسعه دهیم.همچنین در شهرستان کاشان که یکی از زیرساخت های هسته ای استان اصفهان را در خود جایی داده رزمایش هسته ای برگزار می شود.

جلالی اظهارداشت: در مناطقی مانند خارگ، عسلویه، ماهشهر و اهواز رزمایش های پدافند شیمیایی برگزار می شود که دلیل آن نیز وجود قطبی از مواد شیمیایی در این مناطق است. در حوزه پدافند زیستی نیز امسال استان خراسان رضوی جزو استان هایی است که ویژه برنامه های خاصی برای آن تعریف شده است

جلالی ادامه داد: توسعه رزمایش ها درهمه ابعاد از جمله ژنراتور اضطراری برق برای اینکه درهمه حوادث نشان داده شد که اگر برق از دست برود و ژنرانور اضطراری نباشد چالش های زیادی ایجاد می شود، ضروری است. این دست از رزمایش ها از جمله حوزه برق اضطراری در سال ۹۸ توسعه می یابد تا در سرجمع آمادگی بخش های مختلف کشور در برابر تهدیدها افزایش یابد.

جلالی در ارتباط با برنامه های سفر خود به بوشهرگفت: در این سفر شرکت در نشست شورای پدافند غیرعامل استان و شورای اسلامی شهر و حوزه شهرداری برای مباحث پدافند غیرعامل پیش بینی شده است. از دیگر برنامه های این سفر انجام تمرین ستادی رزمایش پدافند پرتوی برای استان بوشهر است که بتوانیم آمادگی ها را کنترل تا قبل از ماه مبارک رمضان به عنوان زمان برگزاری رزمایش کمبودهای موجود را برطرف کنیم.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 


تهران - میدان ولیعصر - خ کریم خان - خ عضدی - کوچه هور بخت - پلاک ۷ واحد ۷
تلفن : ۰۲۱۸۸۹۴۵۶۵۷

Top