نمکی: مردم از مسافرت رفتن خودداری کنند
مطلب ویژه

07 مرداد 1399
(0 رای‌ها)

وزیر بهداشت با بیان اینکه توانستیم در مدیریت بیماری کرونا در جهان در جایگاه خوبی قرار گیریم، گفت: از مردم خواهش می‌کنم تا به مسافرت نروند.

 سعید نمکی وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم بهره برداری از 164 پروژه بهداشتی و درمانی، اظهار داشت: امروز آغاز پویش «ره سلامت» را داریم و در شرایطی که خیلی‌ها از بیرون هجمه وارد کردند، توانستیم با همدلی و وفاق، در مدیریت بیماری کرونا در دنیا در جایگاه خوبی قرار گیریم و در کنار آن از توسعه زیرساختها نیز غافل نشدیم و تا پایان سال نیز 1400 پروژه دیگر نیز به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد:همکاران بنده روزها و شب‌های سختی را گذرانده‌اند و خوشبختانه با تلاش شبانه روزی، توانستیم مرگ و میر را در استانها به حداقل برسانیم و از مردم عزیز تقاضا دارم در این مسیر کمک کنند.

وزیر بهداشت گفت: در اردیبهشت ماه پیک اول کرونا را مهار کردیم و بارها گفتم مراقب باشید و ویروس کرونا ویروس پیچیده، غیر قابل پیش بینی و خطرناک است، اما این ساده انگاری و بی توجهی باعث شیوع آن شد.

نمکی با اشاره به تلاش فراوان همکاران کادر درمانی در مهار کرونا و درمان بیماران، خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از همکارانم بیمار و بستری شده و تعداد قابل توجهی نیز از دور خدمت خارج شدند.

وی متذکر شد: بنده خواهش می‌کنم تا مردم عزیز کشورمان عادی انگاری نکنند. با تمام شدن دوره کنکور بار سفر نبندند؛ چراکه بیشترین عارضه را در مازنداران به خاطر مسافرت‌ها به این استان داریم. برخی می‌گویند سفر در اشاعه ویروس نقشی ندارد که باید گفت اگر نقشی ندارد، چگونه ویروس در دور ترین نقاط کشور رفته است.

وزیر بهداشت با تأکید بر پرهیز مردم به مسافرت رفتن در تعطیلات، ابراز داشت: در ماه محرم ما می‌خواهیم شیعیان حضرت ابا‌عبدالله(ع) هم عزت این ماه را با فریادشان از کوی و برزن برآورند، اما باید با تکیه به پروتکل‌های بهداشتی باشد.

نمکی از مردم در خواست کرد: به ما فرصت دهید تا اگر خدای ناکرده در پاییز با همزمانی کرونا و آنفلوآنزا روبرو شدیم، نفسی برای همکاران بنده برای ارائه خدمات وجود داشته باشد.

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 


تهران - میدان ولیعصر - خ کریم خان - خ عضدی - کوچه هور بخت - پلاک ۷ واحد ۷
تلفن : ۰۲۱۸۸۹۴۵۶۵۷

Top