کودکان را از افراد مسن دور کنید
مطلب ویژه

22 خرداد 1399
(0 رای‌ها)

مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : اگر چه شدت بیماری کرونا در کودکان کمتر از سایر گروه‌های سنی است ، ولی خطر انتقال این ویروس از آنها به افراد مسن چندین برابر است.


 دکتر فرهنگ بابا محمودی افزود : خانواده ها مراقب مراودات کودکانشان با بزرگسالان بخصوص پدر بزرگ ها و مادر بزرگها باشند تا از طریق کودکان ، کرونا به این گروه سنی منتقل نشود.

وی گفت : همان گونه که تجربه جهانی نشان داده ، شیوع و شدت ویروس کرونا در کودکان کمتر از سایر گروه های سنی است و علایم این بیماری چندان در کودکان مشاهده نمی شود و به همین دلیل هم احتمال انتقال ویروس از این گروه سنی به بزرگسالان و افراد کهنسال بیشتر است.

این پرشک متخصص بیماری عفونی به شهروندان توصیه کرد : با توجه به این که شیوع ویروس کرونا طی روزهای اخیر نسبت به هفته های گذشته شدت گرفت و آمار بیماران نیز رو به افزایش است ، لازم است والدین بیشتر مراقب کودکانشان باشند و از مراودات و نزدیک شدن آنان به پدر بزرگ و مادر بزرگ جلوگیری کنند.

مراسم عروسی و عزا ، کانون شیوع کرونا

رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در یکی از بیمارستان های کرونایی در این خطه شمال کشور مشغول درمان بیماران مبتلا به کرونا است ، گفت : در روزهای اخیر بیشتر بیمارانی که به کرونا مبتلا شدند، افرادی هستند که در مراسم عروسی و یا مراسم ختم شرکت داشتند.

دکتر بابا محمودی به شهروندان توصیه کرد که از رفتن به این گونه مراسم و حتی سایر اجتماعات خودداری کنند تا به این ویروس خطرناک قرن مبتلا نشوند.

وی اضافه کرد : در صورتی که ضرورت برای حضور در مراکز شلوغ و اماکن سرپوشیده وجود داشت ، به طور حتم باید از ماسک ولو ماسک های خانگی که می تواند تا حدود ۹۰ درصد از انتقال ویروس جلوگیری کند ، استفاده شود.

ممنوعیت ماسک ان‌۹۵ برای بیماران کرونایی

عضو کارگروه علمی و مشورتی کرونا دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد استفاده از ماسک هم گفت : استفاده از ماسک برای تمام افراد در فضاهای سرپوشیده و اجتماعات حداقل تا زمان تولید دارو و همه گیری تولید واکسن ضروری است.

دکتر بابا محمودی استفاده از ماسک ان‌۹۵ را برای بیماران کرونایی خطرناک توصیف کرد و اظهار داشت : این ماسک باید صرفا توسط افرادی که از بیماران کرونایی حفاظت می کنند و یا کادر درمانی که با این بیماران سر و کار دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

وی دلیل منع استفاده از این ماسک را برای بیماران کرونایی ، انتقال این ویروس از طریق فیلترهای ماسک به طرف مقابل اعلام کرد و اظهار داشت : بیماران آسم ، افراد مسن که از لحاظ تنفسی دچار مشکل هستند نیز نباید از این ماسک استفاده کنند.

بابامحمودی ماسک جراحی و پزشکی و حتی دست دوز را بهترین شیوه برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دانست و به افرادی که از ماسک دست دوز استفاده می کنند ، توصیه کرد که در هر بار استفاده آن را با آب و صابون شست و شو بدهند و با در آفتاب خشک کنند و یا پس از اتو کشیدن بار دیگر مصرف کنند.

در استان مازندران طبق گزارشی که روز گذشته از سوی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ارایه شد ، نزدیک به ۶۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های این دو دانشگاه بستری هستند که نسبت به یک هفته گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش دارد.

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 


تهران - میدان ولیعصر - خ کریم خان - خ عضدی - کوچه هور بخت - پلاک ۷ واحد ۷
تلفن : ۰۲۱۸۸۹۴۵۶۵۷

Top