6 چیزی که هرگز نباید به صورتتان بزنید
مطلب ویژه

15 اسفند 1397
(1 رای)

به تازگی انجمن متخصصان پوست آمریکا، فهرستی از ترکیبات و اشیای مضر برای پوست صورت را اعلام کرده و به همه افرادی که به سلامت و زیبایی پوستشان اهمیت می‌دهند، هشدار داده که هرگز این ترکیبات یا اشیاء را روی پوست صورت خود نزنند.

 همه ما در طول روز، ترکیبات مختلفی را به پوست صورت خود می‌زنیم؛ از انواع کرم‌های آرایشی و بهداشتی گرفته تا محصولات پاک‌کننده و ترمیمی! گاهی ترکیبات یا اشیایی که ما روی پوست خود ماساژ می‌دهیم، می‌توانند مشکلاتی برای پوستمان ایجاد کنند یا باعث بروز التهاب و آسیب‌های پوستی شوند. از این رو، به تازگی انجمن متخصصان پوست آمریکا، فهرستی از ترکیبات و اشیای مضر برای پوست صورت را اعلام کرده و به همه افرادی که به سلامت و زیبایی پوستشان اهمیت می‌دهند، هشدار داده که هرگز این ترکیبات یا اشیاء را روی پوست صورت خود نزنند. در ادامه این مطلب، بیشتر با این موارد آسیب‌رسان و دلیل منع مصرف آن‌ها آشنا می‌شوید.

اگر جزو آن گروه از افرادی هستید که پوست صورتتان مدام پوسته می‌شود یا لک‌های سطحی دارید، حتماً استفاده از برس‌های لایه‌بردار را تجربه کرده‌اید. این برس‌ها که برقی یا شارژی هستند، با گردش دورانی روی پوست، باعث لایه‌برداری خفیف تا شدید (با توجه به درجه و قدرتشان) می‌شوند و احساس رضایت ظاهری بیشتری به شما می‌دهند. بهتر است بدانید استفاده از این برس‌ها نه تنها می‌تواند باعث التهاب‌های پوستی موقت بشود، بلکه به مرور زمان باعث آسیب‌های پوستی و به جا ماندن جوشگاه ناشی از این آسیب‌ها خواهد شد. استفاده دوره‌ای از برس‌های اسکراب (آن هم انواع مویی و نرم آن‌ها)، تنها برای نواحی خاصی از پوست مانند ساق پا و به منظور بیرون آوردن موهای زیرپوستی بدون اشکال خواهد بود.
چاره چیست؟
هفته‌ای یک مرتبه حدود یک قاشق چای‌خوری عسل را با یک قاشق غذاخوری شکر دانه‌درشت مخلوط کنید، به طوری که شکرها داخل عسل حل نشوند. بعد از استحمام و در حالی که داخل حمام هنوز بخار داشت، پوست صورت خود را با این ترکیب لایه‌بردار و طبیعی ماساژ دهید تا پوسته‌ها و لک‌های سطحی از بین بروند.

زدن موم داغ روی پوست و کندن آن برای درآمدن ریشه موها، می‌تواند عوارض کوتاه‌مدتی مانند ایجاد تاول، سوختگی یا زخم‌های پوستی و عوارض بلندمدتی مانند به جا ماندن جوشگاه زخم و سوختگی یا شل شدن پوست صورت را به دنبال داشته باشد

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

 


تهران - میدان ولیعصر - خ کریم خان - خ عضدی - کوچه هور بخت - پلاک ۷ واحد ۷
تلفن : ۰۲۱۸۸۹۴۵۶۵۷

Top