امنیت و دفاع زیستی

رئیس اتحادیه دامداران چهارمحال و بختیاری گفت: معمولاً قیمت گوسفند نزدیک عید قربان گران‌تر می‌شود و با توجه به وضعیت کمبود نهاده و علوفه و اختلاف قیمت خریداری شده گوشت از دامدار و بازار، دامداران ترجیح می‌دهند دام‌های خود را در این ایام به فروش برسانند.

 خشکسالی بی سابقه در استان اصفهان و چالش در تامین آب حتی در بخش آشامیدنی و بهداشت، تاکیدی دوباره بر اجرای طرح‌های انتقال آب به حوضه آبریز زاینده رود و احیای این رودخانه به عنوان اصلی‌ترین منبع آب مرکز کشور است.

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: فضای کشور برای هواپیماهای با سرنشین، بدون سرنشین و دیگر انواع تجهیزات دشمن، یک فضای ناامنی است.

 نایب رییس شورای اسلامی شهرستان مشهد گفت: فروش و کشتار دام مولد با ژن خاص در شرایط خشکسالی و کمبود نهاده‌های دامی، اقتصاد و صنعت تولید فراورده‌های دامی خراسان رضوی را دچار بحران می کند.

فرمانده سپاه روح الله گفت: حضور هوشمندانه و آگاهانه مردم در صحنه انتخابات علاوه بر عزت و سربلندی نظام اسلامی موجب خنثی شدن تحریم‌های ظالمانه می‌شود.

وزارت نیرو از ماه‌های پایانی سال ۹۹ تاکنون به‌بهانه کم‌آبی از رهاسازی آب پشت سدها و نهایتاً تخصیص آب به تالاب‌ها خودداری کرده است تا اولویت‌های خود یعنی نیاز مصرف‌کنندگان آب شرب و کشاورزی را تأمین کند.

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: کانون مشکوک به بیماری سیاه‌زخم (شاربن) در روستایی واقع در بخش ماژین شهرستان دره‌شهر شناسایی و تمامی احشام این روستا قرنطینه شد.

به نقل از کافه نیوز، رییس بیمارستان کیش گفت: موافقت اولیه با صدور مجوز تاسیس مرکز تهیه فرآورده‌های خونی در این جزیره از سوی سازمان انتقال خون اخذ شده است.

صفحه1 از9
Top